DRON FPV

Dynamiczne nagrania z użyciem drona FPV

Dron Sportowy, nazywany też często dronem FPV jest świetną alternatywą dla klasycznych nagrań z powietrza.  Dron FPV w swojej budowie różni się od dronów klasycznych, jego rozmiary  oraz budowa zależą od przeznaczenia, dlatego wyróżniamy kilka głównych kategorii. Możemy używać dużego drona FPV w układzie X8, jest to spory dron który jest w stanie unieść niewielką kamerę filmową typu ,Blackmagic Pocket 4k,6K , Zcam E2, Red Komodo. Taki dron idealnie sprawdzi się przy profesjonalnej produkcji filmowej wszędzie tam gdzie potrzebne są unikatowe dynamiczne ujęci a z powietrza. Kolejna grupa to drony FPV 7 i 5 cali. Są to drony znacznie mniejsze ale za to znacznie łatwiej nimi manewrować w trudnym terenie. Drony te do nagrywania używają kamer GoPro. W naszej firmie używamy kamer gopro 9 dzięki temu materiały dostępne są w jakości 4k oraz 5k. Stawkę zamykają drony 3 i 2 calowe, najczęściej zwane też cinewhoopami. Drony te latają wolniej, ale dzięki temu znajdują zastosowanie wszędzie tam gdzie potrzeba płynnych ujęć z powietrza , a przestrzeń miejsca jest mocno ograniczona. Do nagrywania również używają kamer gopro.

Nagrania z drona FPV, do czego można je zastosować?

Gdzie warto użyć drona FPV ? Idealne środowisko nagrań to każda odmiana Motorsportu. Miedzi innymi Wyścigi samochodowe, zawody typu Drift , rajdy samochodowe. Dron FPV również idealnie sprawdzi się przy nagrywaniu pięknych krajobrazów dzięki niemu będziemy mieli wrażenie że śledzimy miejsce dosłownie z lotu ptaka. Kolejnym miejscem gdzie dron FPV będzie idealny to zawody sportowe, wyścigi rowerowe, narciarstwo oraz inne sport zimowe. Małe i obudowane modele będą idealne by pokazać w sposób unikalny wnętrza. Dron FPV doskonale sprawdzi się podczas nagrań przestrzeni biurowych, oraz przestrzeni sprzedażowych. Dzięki niemu mamy dostęp do unikalnej perspektywy a stabilne i płynne nagrania z perspektywy niedostępnej dla tradycyjnej kamery będą dodatkowym atutem przy prezentacji państwa firmy

 

Mikro drony FPV,  czyli miniaturowy dron o wielkich możliwościach.

Wyobraź sobie że dysponujesz kamerą nagrywającą w jakości 4k do tego dron waży 200g i potrafi dosłownie latać jak ptak. Wiem że brzmi to nierealnie, ale jest jak najbardziej prawdziwe.